Dog Argentyński Pielęgnacja

Pielęgnacja jest stosunkowo prosta, ale istotne jest, aby zapewnić mu odpowiednią opiekę, aby utrzymać go w dobrym stanie zdrowia i wyglądu.
Oto kilka ważnych punktów dotyczących pielęgnacji tej rasy:

1. *Sierść:*
Sierść Dogo Argentino jest krótka i biała. Jest bardzo prosta w pielęgnacji, nie wymaga częstych kąpieli. Aby pozbyć się martwego włosa i utrzymać skórę w zdrowiu należy psa wyczesać, zwłaszcza w okresach linienia. Częstotliwość zależy od indywidualnych potrzeb psa.

2. *Higiena:*
Regularnie należy kontrolować uszy psa i oczyszcza je z ewentualnych zanieczyszczeń. Zwłaszcza u psów z niekopiowanymi uszami. Mycie zębów można zastąpić podając naturalne gryzaki, na których pies będzie oczyszczał kamień nazębny.

3. *Aktywność i Trening:*
Dogo Argentino jest aktywnym psem i wymaga konkretnego ruchu. Codzienne spacery i zabawy są ważne dla utrzymania jego zdrowia i kondycji. Świetnie sprawdzają się treningach umysłowych i fizycznych. Pamiętaj jednak, aby unikać intensywnego wysiłku fizycznego, szczególnie w upalne dni. Jest to rasa chętna do współpracy z człowiekiem i dostosowuje się do trybu naszego życia.

Gladiator Złota Troja podczas treningu wystawowego
Gladiator Złota Troja trening nosework

Dog Argentyński socjalizacja

4. *Socjalizacja:* Wczesna socjalizacja z innymi psami, zwierzętami i ludźmi jest niezwykle ważna, aby zapobiec problemom zachowania w przyszłości. U nas w hodowli, psy od pierwszych etapów życia socjalizowane są z naszymi psami oraz kotami. Od małego uczą się żyć wśród innych zwierząt. Kładziemy nacisk również na socjalizację z ludźmi. Szczenięta zapoznają się z nowymi osobami po ukończeniu 4 tygodnia życia.

5. *Zdrowie:* Regularne wizyty u weterynarza i utrzymanie aktualnych szczepień są niezwykle ważne dla zdrowia Dogo Argentino. Naszą hodowlę szczenięta opuszczają zaszczepione i odrobaczone stosownie do wieku. Otrzymują również wyprawkę w postaci karmy na pierwsze tygodnie życia.

szczeniaki dog argentyński

Pamiętaj, że każdy pies jest indywidualny, więc dostosuj swoją pielęgnację do potrzeb swojego psa. A w razie problemów, zapraszam do kontaktu. Z racji swojego doświadczenia chętnie podpowiem jak działać i do jakiego specjalisty należy się zwrócić z danym problemem.

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli planujesz zakup szczeniaka, lub chcesz porozmawiać o dogach argentyńskich skontaktuj się z nami.